Torsdag ♥

Skrivet av Therese Samin torsdag Jan 26, 2012 i kategorin Dagbok

Idag har vi lunchdejtat ihop, hela familjen, på österns pärla ♥ Jag åt nog över 20 bitar sushi! Sen åkte maken mot jobb och jag och Selma mot mammafika, blidde vitchoklad-cheescake med nån bärsås, åh gud det var så gott så man dog litegrann! Jättekul också att träffa lite glada goa mammor och prata av sig och bebisarna har fått socialisera litegrann, gobitar ♥ Sen hade vi lite filmkväll med Natta o Nanner, mitt stor feta grekiska bröllop och popcorn. Roligt o gott!

Sen var det nattning, gick kanon, somnade på 10 minuter fast hon var hur klarvaken som helst när vi la henne… Underbart! Men ush, nu saknar jag min unge så jag har ont i hjärtat… Jag menar, hon har ju sovit nu i drygt 2 timmar! Maken och jag kollar på Grimm ikväll, väldigt bra serie, har ätit lite pasta o köttbullar och äpplen och nu ska vi strax sova. Drack en mugg kamomillte lckså förhoppningsvis kan jag nu somna ikväll, har ju haft lite svårt för der på sistone. Blev en snabb resume idag.. Kram på er!

Selma på restaurangen idag ♥

20120127-002726.jpg

20120127-002732.jpg

One Response to “Torsdag ♥”

  1. Tessan Says:

    Hej!

    Har läst din blogg väldigt länge nu, roligt att följa dig och lilla selma! Marsallah! Min man är också från Turkiet och vi har en pojk som är 7,5år och en påväg insallah!
    Läste att du varit på österns pärla, min mamma bor i Gävle och precis brevid resturangen..de har såå god mat!
    kram

Lämna en kommentar