Lovens sista outfit ♥
Skrivet av Therese Samin på söndag Jun 28, 2009 i kategorin MusikÅrets sista Peace and Love outfit må hända var den snyggaste!! Iofs var det inge P&L idag, men det var packning, urstädning av våran övernattningslägenhet, mat på donken och världens varmaste tåg hem. Så det var en P&L-outfit! Jag har så många bilder från P&L så jag får inte ens plats med dom på min externa hårddisk för bilder!! Och på den har jag inga gamla bilder alls… en stooooor fet omorganisation av bilder ska genomföras, sen ska några favoriter av mina P&L bilder väljas ut och förminskas, sen så kommer dom också upp på bloggen!! Håkan-outfit kommer imorn, eller eventuellt under småtimmarma ^^

Jag köpte en Mando-tischa, och så såg jag The Sounds, och kärleken till deras musik, och den underbara upplevelsen det var att gå på deras akustiska spelning fick mig att även köpa en The Sounds-tisha! Dom var ju så fantastiskt bra så jag vill nästan gråta en skvätt!! Lyssna på denna låten, det är min absoluta favorit just nu av alla låtar! Texten berör mig så fantastiskt djupt, I found were I belong….
Den här låten skrev dom när dom var färdiga med hela albumet, dom hade en dag över och tillbringade den i studion, då födde ”Home is were your heart is” och vad glad jag är för det!!!!
Nu ska jag kolla på film med lillebror! Vad gör ni ikväll?






